Дома Трансфер зона Некогаш беше голема надеж на Реал Мадрид, а сега ќе игра во Турција

Некогаш беше голема надеж на Реал Мадрид, а сега ќе игра во Турција

Шпанецот Хесе Родригез кој некогаш беше голема надеж на Реал Мадрид денес потпиша договор со турскиот клуб Анакарагучу.

29-годишниот Хесе со клубот од Анкара стави потпис на едногодишен договор.

Хесе настапуваше за Реал Мадрид и му се предвидуваше голема кариера.

Го носеше и дресот на ПСЖ за потоа да следи пад во наговата кариера играјќи за Стоук, Бетис, Спортинг, последната сезона ја помина во шпанскиот второлигаш Лас Палмас.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…