Дома Видео Невиден хаос во Бразил: Фудбалери се тепаа со ММА потези 🎥

Невиден хаос во Бразил: Фудбалери се тепаа со ММА потези 🎥

Огромен хаос се случи во натпреварот од финалето на бразилското првенство за играчи до 17 години помеѓу Фламиненсе и Атлетико Параненсе.

Видовме жестока пресметка на теренот, па и ММА потези, а најлошо помина еден играч на Фламиненсе кој доби отворен удар со копачка во главата.

Станува збор за 17 годишниот Жоао Нето. Објавена беше и фотографија со последиците кои ги имаше од ударот. Него го удри Жоао Габриел и сигурно дека го чека голема казна.

Во овој невиден хаос судијата подели десет црвени картони.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Панче Ќумбев со анализа и предлози за последните дуели од Група А

Група А: Италија – Велс ( време: 18:00 ч. ) Најдобриот фудбал до сега на шампионатот го пр…