Дома Останати Невидена суспензија: Италијнката нема да може да се бори во УФЦ до 2044 година

Невидена суспензија: Италијнката нема да може да се бори во УФЦ до 2044 година

0

Националната антидопинг агенција на Италија на УФЦ борецот во женска конкуренција, Ромера Борела и додели незапаметена суспензија.

Борела во 2014 година доби суспензија од 15 години. Сепак, денес е одлучено нејзината казна да биде продолжена, па може да се каже дека дојде крајот на нејзината кариера со оглед што е суспендирана до 2044 година!

Суспензијата каква што не е видена во било кој спорт таа ја заработи поради продажбата и користењето на канабис и кокаин.

Дрогата се продавала во боречкиот клуб кој го основала Борела, а заедно со нејзе обвинето е и нејзиното момче, рагбистот Филипо Масерати.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Американците во чудо: Како може Дончиќ да има повеќе гласови од Стеф Кари за Ол Стар?

Словенското чудо Лука Дончиќ е трет по бројот на гласови за „Ол Стар“ веднаш позади Леброн…