Дома Останати Невидена суспензија: Италијнката нема да може да се бори во УФЦ до 2044 година

Невидена суспензија: Италијнката нема да може да се бори во УФЦ до 2044 година

0

Националната антидопинг агенција на Италија на УФЦ борецот во женска конкуренција, Ромера Борела и додели незапаметена суспензија.

Борела во 2014 година доби суспензија од 15 години. Сепак, денес е одлучено нејзината казна да биде продолжена, па може да се каже дека дојде крајот на нејзината кариера со оглед што е суспендирана до 2044 година!

Суспензијата каква што не е видена во било кој спорт таа ја заработи поради продажбата и користењето на канабис и кокаин.

Дрогата се продавала во боречкиот клуб кој го основала Борела, а заедно со нејзе обвинето е и нејзиното момче, рагбистот Филипо Масерати.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал лесно против Ферер во Барселона

Рафаел Надал обезбеди пласман во четвртфиналето на турнирот во Барселона, откако со 2:0 го…