Дома Фудбал Останато Неверојатно: Судијата се расплака, Ван Дајк го тешете (видео)

Неверојатно: Судијата се расплака, Ван Дајк го тешете (видео)

0

Несекојдневна сцена беше видена синоќа на натпреварот помеѓу Германија и Холандија во Лигата на нации.

Ван Дајк беше херој за Холандија со голот кој го постигна во 91-та минута и им донесе бод на „лалињата“ кој им беше потребен за влез во завршниот турнир во Лигата на нации.

Главниот судија Овидиу Хацеган не можеше да ги задржи емоциите во себе, па по последниот судиски свиреж се расплака, а Ван Дајк му пријде да го теши.

Во прв момент целокупната јавност беше изненадена од случката, но објаснувањето дојде токму од Ван Дајк.

„Човекот беше скршен од болка, облеан со солзи во неговите очи бидејќи само што ја загубил својата мајка, јас му посакав да биде силен“ рече Ван Дајк.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спектакуларни фотографии од вечното дерби во финалето на српскиот куп (ФОТО)

Вчера се одигра финалето во српскиот куп помеѓу Црвена Звезда и Партизан, а на крајот тоа …