Дома Фудбал Останато Неверојатни сцени: Играчите на Бока се тепаа со противнциите, обезбедувањето и полицијата! 🎥

Неверојатни сцени: Играчите на Бока се тепаа со противнциите, обезбедувањето и полицијата! 🎥

Бока Јуниорс беше елиминирана од Копа Либертадорес откако на пенали беше поразена во Бело Хоризонте од Атлетико Минеиро со 3:1.

Она што после овој натпревар се случуваше во соблекувалните и тунелот е далеку од нешто фудбалско. После натпреварот дојде до жестока пресметка на фудбалерите на двата тима, обезбедувањето и полицијата.

Играчите на Бока ја фрлаа металната ограда, а тоа им се „најде“ при рака на домаќините. Потоа од Бока се обидоа да влезат во соблекувалната на Атлетико, реагираше обезбедувањето, за потоа да дојде и полицијата.

Во соблекувалната на Бока наводно е пронајден и солзавец. Полицијата побарала апсење на неколку фудбалери. На крајот експедицијата на Бока мораше да го напушти стадинот во Бело Хоризонте со помош на аргентинската амбасада.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…