Дома Останати Неверојатниот Дуплантис по осми пат си го сруши сопствениот рекорд

Неверојатниот Дуплантис по осми пат си го сруши сопствениот рекорд

Неверојатниот Арманд Дуплантис неколку години наназад ги поместува границите во светската атлетика, а денес уште еднаш по осми пат сруши сопствен рекорд.

Денеска тој постави нов рекорд во скок со стап на настапот во дијамантската лига во Кина прескокнувајќи шест метри и 24 сантиметри.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Се обиде Дуплантис да ја надмине оваа граница претходниот митинг, но не успеа, меѓутоа сега очигледно добро се подготовувал и го сруши претходниот рекорд кој изнесуваше шест 6 метри и 17 сантиметри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Фјури со тешки обвинувања: Усик победи затоа што Украина е во војна

Олександар Усик е новиот светски шампион во бокс, откако во голема борба го победи Тајсон …