Дома Фудбал Останато Неверојатна одлуча: Шапекоенсе е казнет!

Неверојатна одлуча: Шапекоенсе е казнет!

Неверојатни вести ни доаѓаат од Бразил, а се поврзани со тимот на Шапекоенсе. Имено, бразилската федерација постапувајќи по член 203 го казни клубот со 30.000 евра.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Шапекоенсе требаше да го одигра последниот лигашки натпревар против Атлетико Минеиро, а покрај паричната казна уназадени се со две позиции на табелата бидејќи не се појавија на одигрување на овој натпревар.

Навистина катастрофална одлука на Бразилскиот фудбалски сојуз, го казни клубот кој пред две недели во авионска несреќа ги загуби скоро сите членови на клубот.

И додека целиот свет се солидализира со Шапекоенсе, Бразил одлучи дека треба да се казни клубот бидејќи не се појавиле на лигашки натпревар!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера ј…