Дома Останати Неверојатен резултат на ОИ во Токио – Аргентина ја победи Кореја со 56:0

Неверојатен резултат на ОИ во Токио – Аргентина ја победи Кореја со 56:0


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Oлимписките игри се на големо во тек, а од групната фаза во рагби турнирот ни доаѓа еден неверојатен резултат.

Аргентина во групата А ја декласираше Кореја со 56:0.

Аргентинците беа фаворити, но никој не очекуваше ваков резултат.

Во победничката екипа Сантијаго Маре мечот го заврши со 15 поени, Гастон Ревло поентираше девет пати.

Овој триумф на Аргентина е еден од најубедливите во историјата кога се рагбите во прашање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Mozzart главен покровител на изборот на ракометниот ALL-STAR тим во Македонија за сезоната 2022/2023

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ По завршувањето на …