Дома Останати На 44 години за првпат се избори за пласман на Олимписките игри

На 44 години за првпат се избори за пласман на Олимписките игри

Хрватската пингпонгарка Ивана Малобабиќ на 44 години за првпат се избори за пласман на Олимписките игри кои ова лето ќе се играат во Париз.

За Малобабиќ ова ќе биде прв настап на Олимписките игри и до него успеа да дојде на 44 години.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


До пласманот во Париз не дојде преку квалификациите, туку имаше доволно добар пласман на ИТТФ листата каде што се наоѓа на 73. место. Таа е единствената хрватска пингпонгарка во топ 100.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Јаник Синер се повлече од Олимписките игри

Јаник Синер попладнево ги шокираше своите фанови и италијанската спортска јавност, откако …