Дома Фудбал Останато На Хамес не му оди во Катар: Сакаше да се тепа со судијата па беше исклучен 🎥

На Хамес не му оди во Катар: Сакаше да се тепа со судијата па беше исклучен 🎥

На Хамес Родригез не му оди баш најдобро во Катар.

Минатото коло Колумбиецот го постигна првиот гол во победата на неговиот од 4:2 против Ал Салија, против Ал Араби вчера запиша и асистенција. Сепак во финишот од овој натпревар заработи исклучување.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Прво откако доби жолт карт, тргна да бара објаснување од судијата. Соиграчите го убедуваа да престане со реакциите, но Колумбиецот ниакко не можеше да се смири, па заработи и втор жолт картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Играчот на Реал Мадрид, Родриго синоќа одигра одличен натпревар против Наполи во Лигата на…