Дома Трансфер зона На Островот тврдат: Де Брујн го напушта Сити, познат и новиот клуб

На Островот тврдат: Де Брујн го напушта Сити, познат и новиот клуб

На само неколку дена пред почетокот на финалето од ФА Купот во кое Сити ќе игра за нов трофеј, Кевин Де Брујн прифатил да се пресели во САД, барем така тврдат медиумите на Островот.

Медиумите во Велика Британија пренесуваат дека Де Брујн ги договорил личните услови со тимот на Сан Диего. Станува збор за тим кој ќе влезе во МЛС лигата во 2025 година, а токму Белгиецот треба да биде главната ѕвезда.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Ако Де Брујн замине ќе биде тоа да го напушти Сити по цели девет години. Заинтересирани за него претходно беа и клубови од Саудиска Арабија, но Де Брујн очигледно повеќе го сака животот во Калифорнија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…