Дома Фудбал Англија На Клоп не му се допаѓа идејата за син картон

На Клоп не му се допаѓа идејата за син картон

Еден од најдобрите фудбалски тренери на светот, Јирген Клоп, смета дека идејата за воведувањето на син картон не е добра.

Медиумите вчера објавија дека во фудбалот ќе се воведе син картон, кој ќе се користи за исклучување на фудбалерите на 10 минути по остар прекршок.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Од овој потег не е воодушевен германскиот тренер Јирген Клоп, кој кажа дека тоа ќе предизвика дополнителни проблеми во светот на фудбалот.

„Реалноста вели дека треба да им ја поедноставиме работата на судиите, а не да предизвикаме компликации и скандали. Јас имам 56 години, а искрено не паметам кога последен пат имало добра идеја во ФИФА“, кажа Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона почна преговори со Флик

Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваа…