Дома Видео На Карвахал за ремито на Реал Мадрид виновен му беше – микрофонот! 🎥

На Карвахал за ремито на Реал Мадрид виновен му беше – микрофонот! 🎥

Реал Мадрид вчера непријатно ги изненади своите фанови откако одигра само 1:1 против Осасуна во Ла Лига.

Ова беше прв кикс на „кралевите“ оваа сезона во Ла Лига, па затоа и разбирлива е нервозата кај фудбалерите.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Една од најбурните реакции во ремито ја имаше играчот од средниот ред Дани Карвахал, тој беше заменет во 88. минута, а нервозата ја манифестираше така што го шутна микрофонот покрај аут линијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…