Дома Фудбал На Ето му се заканува 10 години казна затвор

На Ето му се заканува 10 години казна затвор

Самуел Ето има слични проблеми со кои се соочија Лео Меси и Нејмар, откако шпанското обвинителство побара казна затвор во времетраење од 10 години поради неплаќање на данок.

Шпанските даночници откриле дека Камерунецот, во периодот кога настапувал во Барселона затаил данок во износ од 3,5 милиони евра.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Ето е еден од првите фудбалери кој се соочи со шпанските правосудни органи поради неплаќање на данок, потоа започна серија на судења на познати фудбалери, а на обинителната клупа меѓу другите се најдоа Меси, Алексис Санчез и Нејмар.

Обвинителот за Ето побарал десетгодишна затворска казна, а доколку биде прогласен за виновен, Камерунецот ќе треба да плати и парична казна во износ од 14 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сити не го дава Де Брујне, му спреми нов договор

Ѕвездата на Манчестер Сити, Кевин де Брујне, влезе во последната година од договорот, па с…