Дома Останати Тенис На Британецот кој го освои Индијан Велс пред финалето му ги украле патиките

На Британецот кој го освои Индијан Велс пред финалето му ги украле патиките

Камерон Нори е овогодинешниот освојувач на Индијан Велс, Британецот во финалето го победи Британецот Басилашвили со 3:6, 6:4, 6:1.

Со чудна ситуација британскиот тенисер се соочил пред почетокот на финалето. Имено, тој откри дека му ги украле сите три пара патики со кои настапувал во претходните дена на турнирот.

„Не знам што се случи, исчезнаа. Можеби некој што ја чисти просторијата само ги фрлил. Среќа немаше венчален прстен“, се пошегува Нори. Ќе потсетиме, тој алудираше на ситуацијата со Ендри Мареј кога пред еден турнир му ги украдоа патиките, а во нив бил и неговиот венчален прстен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Роналдо: Да не беше Спортинг ќе работев во Мекдоналдс, морам да се оддолжам на тој клуб

Додека се шпекулира каде Роналдо би можел да игра во следната сезона, тој самиот откри во …