Дома Фудбал Останато Најскромниот фудбалер во светот: Игра во Ла Лига, ќе го чува Роналдо, а на натпреварите оди со ВОЗ!

Најскромниот фудбалер во светот: Игра во Ла Лига, ќе го чува Роналдо, а на натпреварите оди со ВОЗ!

0

Овој фудбалер сигурно е единствен во најдобрите пет лиги.

Одбранбениот фудбалер на Гетафе, Џен Даконам утре во натпреварот против Реал Мадрид ќе го чува Кристиано Роналдо.

Во професија каква што е фудбалот во која неговите соиграчи се натпреваруваат кој вози подобар и поскап автомобил, Џен на тренинг оди со градскиот превоз.

Иначе, тој во овој момент еден од најдобрите одбранбени фудбалери во Ла Лига, а пристигна од белгиското првенество. Живее во мал стан кој му го изнајмува еден од спонзорите на клубот.

„Не ми треба повеќе среќен сум со ова што го имам. Сакам само да да играм во Примера за економски да го спасам своето семејство. Мојот успех е од голема важност за сите во моето семејство“, изјав Џен.

Иначе, фотографијата над текстот шпанските новинари ја направија после натпреварот помеѓу Гетафе и Барселона во која овој фудбалер го чуваше Луис Суарез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …