Дома Трансфер зона Најскапите зимски трансфери во историјата

Најскапите зимски трансфери во историјата

Зимскиот преоден рок е во тек, па сега е вистинско време да се потсетиме за најскапите трансфери направени во јануари.

Поради кризата од пандемијата оваа зима не се очекуваат вртоглави суми на трансфер пазарот, но само до минатата година гледавме „бомбастични“ зимски трансфери.

Најскап зимски трансфе во историјата е Филипе Кутињо, кој во 2018 од Ливерпул се пресели во Барселона за 178 милони долари. Потоа следува Ван Дајк кој истата година за 103 милиони долари се пресели на „Енфилд“.

Ова се Топ 10 најскапи зимски трансфери:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос добил понуда која тешко се одбива?

После долги 16 години би можело да дојде до разделба помеѓу Реал Мадрид и Серхио Рамос. Се…