Дома Трансфер зона Најскапиот голман во историјата се сели во Наполи

Најскапиот голман во историјата се сели во Наполи

Најскапиот голман на светот, Кепа Аризабалага е пред трансфер во Наполи, пренесуваат италијанските медиуми.

„Сините“ пред само три години за неговиот потпис платија 80 милиони евра, но Кепа не ги оправда очекувањата и после една сезона беше седнат на клупата.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Тој има статус на втор голман откако пристигна Менди, па и самиот сака да ја промени средината, а најсилен интерес за него покажува Наполи.

Наполи му нуди првотимски статус и постигнал договор со Челзи за едногодишна позајмица со право на откуп.

Двата клуба ги договараат последните детали во наредните денови Шпанецот треба да пристигне во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…