Дома Останати Тенис Најдобриот тенисер во светот нема да игра на Австралија Опен

Најдобриот тенисер во светот нема да игра на Австралија Опен


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во овој момент најдобриот тенисер во светот Карлос Алкараз нема да учествува на првиот гренслем-турнир во сезоната која се игра во Австралија.

Информацијата ја потврди Шпанецот кој соопшти дека поради повреда нема да биде во можност да настапи.

„Токму кога бев во врвна форма, случајно се повредив на тренинг поради едно лошо движење.

Во прашање е повреда на мускулот на десната нога и нема да бидам подготвен за настап на Австралија Опен“, соопшти Алкараз.

Минатата година Алкараз беше елиминиран во третото коло во Мелбурн, додека на УС Опен стигна до првата гренслем-титула.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ивановски поразен, не успеа да се избори за уште едно финале

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Македонскиот најдоба…