Дома Останати Ракомет Начевски и Николов утре ќе судат на Португалија – Египет

Начевски и Николов утре ќе судат на Португалија – Египет

Maкедонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов веќе утре ќе го имаат првото задолжение на ракометниот тунир во Токио.

Николов и Начевски ќе делат правда на утрешниот натпревар помеѓу Португалија и Египет кој стартува во 12:30 часот.

Покрај Ѓорѓи Начевски и Славе Николов дел од ракометниот турнир ќе биде и Драган Начевски кој на неколку натпревари ќе биде дел од официјалните лица.

На турнирот во Токио Данска ќе го брани златото кое го освои пред прет години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ракометарките на Јапонија победија со 56:1

Натпреварот одигран во рамките на азиското ракометно првенство ќе остане запаметен во исто…