Дома Македонски спорт Мак фудбал Натпреварот Слован – Струга ќе може да го гледаме со македонски коментар

Натпреварот Слован – Струга ќе може да го гледаме со македонски коментар

Македонскиот шампион Струга Трим Лум денеска го игра натпреварот против Слован Братислава, а овој натпревар ќе имаме можност да го гледаме и со македонски коментар.

Потврдено е дека натпреварот ќе се пренесува директно на МТВ 3 и МТВ 2. Струга ќе се обиде да приреди изненадување против силниот тим на Слован кој влегува како фаворит во натпреварот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Терминот за натпреварот е 19:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Лина Ѓорческа со пресврт до четвртфинале

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со успешните настапи на турнирот …