Дома Македонски спорт Мак фудбал Натпреварот Македонија – Косово без публика!

Натпреварот Македонија – Косово без публика!

Иако се уште нема официјална одлука од УЕФА, готово сигурно дуелот помеѓу Македонија и Косово во Лигата на нации ќе се игра без публика.

Поради ситуацијата со коронавирусот УЕФА не сака да ризикува да дозволи натпреварите под нејзина капа да се играат со гледачи.

Натпреварот од полуфиналето во Лигата на нации меѓу Македонија и Косово кој треба да се игра во октомври, а за есен се најавува нов бран на Ковид 19.

Овој натпревар првично имаше најави дека ќе има можност да го пратат околу 5.000 гледачи, но пандемијата со Коронавирусот, која го зафати целиот свет тоа повторно ќе го спречи.

„Екип“ дознава дека сите натпревари под капата на УЕФА на есен ќе се играат без публика и наскоро се очекува официјална потврда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Продолжи егзодусот во Вардар: И Новак кажа збогум

Егзодусот во Вардар продолжи со заминувањето на Украинецот Евгениј Новак. На социјалните м…