Дома Трансфер зона Наполи сака ја „украде“ најголемата желба на Милан

Наполи сака ја „украде“ најголемата желба на Милан

Наполи покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиумите на Апенините.

22-годишиот Зиркезе поникна во академијата на Баерн Минхен, но бидејќи не можеше да се избори за место во тимот беше испраќан на позајмици.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Зиркзе блеска оваа сезона во Серија А и на 21 меча постигна 8 гола и 4 асистенции, па е главна трансфер цел на Милан.

Наполи сака да ја победи конкуренцијата и веќе стапил во контакт со агентот на Холанѓанецот, па е спремен да ја понуди 45 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн подготвен да приреди нов шок на „Енфилд“

Во Баерн Минхен се најавуваат големи промени во летото кое следи, Тухел заминува, а со нег…