Дома Трансфер зона Наполи негира: Каков Ди Марија, каков Бензема?

Наполи негира: Каков Ди Марија, каков Бензема?

0

Веќе неколку денови медиумите со Наполи поврзуваат многу звучни засилувања како Ангел ди Марија и Карим Бензема, но денес претседателот Де Лаурентис ги „олади“ фабовите.

Де Лаурентис потврди дека информациите се неточни и дека Наполи не е заинтересиран за Ди Марија и Бензема.

„Потполно се неточни информациите дека сакаме да ги донесеме Бензема и Ди Марија. Сакам млади играчи во клубот. Зошто би купувал стари играчи? Ова го велат со должна почит кон двајцата фудбалери“, изјави претседателот на Наполи.

Де Лаурентис одговори какви се шансите Наполи да го ангажира Кавани.


Следете го Sportski.mk и на


„Кавани заработува 20 милиони евра, без пораз, на секои десет месеци. Не верувам дека ќе се согласи да ја намали платата“, искрен беше претседателот на наполитанците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јаја Туре вчера доби отказ во Олимпијакос, а веќе денес е во Англија

Искусниот фудбалер Јаја Туре (35) вчера доби отказ во грчки Олимпијакос. Овој 35 годишен ф…