Дома Трансфер зона Наполи го најде наследникот на Осимен

Наполи го најде наследникот на Осимен

Наполи покажува сериозен интерес за Мауро Икарди и во него гледа идеална замена за Осимен, пренесуваат италијанските медиуми.

Аргентинецот е врвен напаѓач со искуство во големи клубови, па иако сите го отпишаа додека беше во ПСЖ сепак тој оживеа кариерата во Галатасарај.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Аргентинецот не крие дека сака да се врати во Италија, а Наполи сака да ја искористи таквата ситуација.

Наполитанците на лето ќе го продадат Осимен, а Икарди можат да го доведат за околу 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…