Дома Трансфер зона Наполи го договори првото зимско засилување!

Наполи го договори првото зимско засилување!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Италијанските медиуми тврдат дека Наполи го договорил првото зимско засилување, а станува збор за напаѓачот на Џенова, Леонардо Паволчети.

„Во јануари сигурно ќе донесеме едно засилување во нападот. Наскоро ќе се врати и Милик после повредата, па за натпреварот против Реал практично ќе имаме двајца нови напаѓачи“, изјави Де Лаурентис.

Паволети веќе подолго време е трансфер цел на Наполи, а медиумите тврдат дека двата клуба конечно постигнале договор за трансферот.

Наплитанците ќе платат 18 милиони евра за италијанскиот репрезентативец, а трансферот ќе биде комплетиран на 3-ти јануари кога и официјално ќе биде отворен зимскиот преоден рок.

Со доаѓањето на Паволети и враќањето на Милак наполи ќе има двајца силни напаѓачи, а тоа ќе значи и заминување на Маноло Габиадини, кој не се снајде најдобро во Неапол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лаутаро може да биде замената за Бензема

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ По…