Дома Македонски спорт Мак фудбал Напаѓач од Брегот на Слоновата Коска ја засили Шкендија

Напаѓач од Брегот на Слоновата Коска ја засили Шкендија

Екипата на Шкендија денеска се пофали со ново име во своите редови. Нов член на клубот од Тетово е напаѓачот од Брегот на Слоновата Коска, Доуда Бамба.

Во прашање е 29-годишен напаѓач кој во македонското првенство пристигнува од редовите на Умранијаспор во Турција.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Претходно во кариерата настапуваше Алпај од Турција, ЦСКА Софија од Бугарија и норвешките: Бран, Конгсвингер и Кристансунд.

Тетовачни очекуваат од него да биде големо засилување во нападот за новата сезона, но и за европските квалификации.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…