Дома Фудбал Останато Нани ја избра неговата најдобра „петорка“ и порача: Роналдо учеше од мене (ВИДЕО)

Нани ја избра неговата најдобра „петорка“ и порача: Роналдо учеше од мене (ВИДЕО)

Луис Нани е една од поголемите ѕвезди во МЛС лигата во овој момент, а тоа што нема фудбал медиумите го искористија да ја избере неговата најдобра „петорка“.

Кога се појави за прв пат на големата сцена во Манчестер Јунајтед од него многу се очекуваше, сепак во споредба со неговиот сонародник Кристиано Роналдо имаше поинаков пат.

Нани во тимот ги избра: Давид Де Геа, Бруно Алвеш, Деко, Роналдо и Сколс.

Кога го избра Роналдо тој додаде:

„Роналдо сите тие вештини, брзите нозе и слично ги научи од мене во младинските школи. Тој тоа добро го знае“.

Инаку, Нани во овој момент во МЛС лигата е член на тимот на Орландо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Томас Милер блиску до нов договор

Томас Милер е блиску до договор со Баерн Минхен за продолжување на соработката, пренесуваа…