Дома Останати Тенис Надал го освои Ролан Гарос, а сега едвај се движи 🎥

Надал го освои Ролан Гарос, а сега едвај се движи 🎥

Во неделата Рафаел Надал го освои Ролан Гарос во Париз, во финалето Шпанецот издоминира против Каспер Руд и го доби со 3:0 во сетови.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Надал како што е познато се мачи со повреда на стапалото, а сега започнува процес на ехабилитација од повредата. Надал ќе се опоравува во неговата родна Мајорка. На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како Шпанецот едвај се движи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …