Дома Фудбал Останато Нагелсман: Нема потреба од споредба со Меси и Роналдо, Левандовски е најдобриот во светот

Нагелсман: Нема потреба од споредба со Меси и Роналдо, Левандовски е најдобриот во светот

Tренерот на Баерн, Јулијан Нагелсман не штедеше пофални зборови за својот напаѓач Роберт Левандовски после мечот со Бенфика.

Полскиот голгетер постигна хет-трик и ја продолжи голгетерската серија. Поради добрата форма Левандовски е и еден од фаворитите за Златната топка.

„Нема потреба од споредба со Роналдо и Меси. Левандовски во овој момент е најдобриот напаѓач на светот и така ќе биде уште неколку сезони затоа што има одлична градба и однос каков што треба да има секој спортист. Голема предност за Левандовски е неговиот карактер, во овој момент е најдобриот во светот“, изјави Нагелсман.

Победникот во изборот за „Златната топка“ ќе биде познат на 29. ноември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Играч на Бока претепал соиграч на полувремето, интервенирала и полицијата

Аргентинецот Дарио Бенедето направи скандал во својот клуб Бока Јуниорс со тоа што го прет…