Дома Фудбал Репрезентации Нагелсман бараше од голманот на Германија да глуми повреда 🎥

Нагелсман бараше од голманот на Германија да глуми повреда 🎥

Репрезентацијата на Германија која ќе биде домаќи нна Европското првенство наредното лето игра во катастрофална форма и тоа ја загрижува јавноста.

Дека ситуацијата не е сјајна говори и потегот кој го направи селекторот Јулијан Нагелсман во пријателскиот натпревар против Австрија која славеше во тој дуел со 2:0.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Нагелсман во еден момент побара од својот голман Кевин Трап да глуми повреда. Чуварот на мрежата можеби имаше мали проблеми, но во моментите кога беше спремен да ја продолжи играта Нагелсман му даде инструкции неко време да глуми повреда.

Тоа кратко време Нагелсман го искористи да поразговара со своите играчи, како еден вид „тајм-аут“, меѓутоа не им помогна многу затоа што го загубија натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Како за Барселона во Франција, така за ПСЖ во Шпанија! 🎥

Пред реваншот во четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Пари Сен Жермен…