Дома Фудбал Англија Навивач го навредуваше Лингард: Џеси ти си го**о! (ВИДЕО)

Навивач го навредуваше Лингард: Џеси ти си го**о! (ВИДЕО)

Maнчестер Јунајтед вчера го победи Дерби со 0:3 во ФА Купот на „Прајд Парк“ и така се пласираше во четвртфиналето.

Од првата минута на овој натпревар на теренот беше Џеси Лингард. Лингард со својот настап само ја потврди лошата форма во која игра повеќе од една година.

Таквиот настап на Лингард ги налути навивачите на Манчестер Јунајтед и бараат клубот да го продаде. На социјалните мрежи се појави и едно видео како навивач на „црвените ѓаволи“ го навредува напаѓачот.

„Џси ти си го**о! Џеси ти си ку**а! Џеси ти си го**о! Џеси ти не си жив!“, извикуваше нервозно еден навивач.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Томас Милер блиску до нов договор

Томас Милер е блиску до договор со Баерн Минхен за продолжување на соработката, пренесуваа…