Дома Фудбал Англија Навивачите се враќаат на трибините, но под строги правила

Навивачите се враќаат на трибините, но под строги правила

Навивачите во Премиер лигата ќе се вратат на стадионите после скоро девет месеци.

Британската влада одлучи да ги отвори вратите на стадионите, а од 2. декември 4.000 навивачи ќе можат да гледаат натпревар.

Меѓутоа, правилата се строги и навивачите не се задоволни од она што е напишано во протоколот, но мора да го почитуваат ако сакаат да влезат на трибините.

Секој навивач ќе мора да го потпише правилникот на влез во стадионот. Ќе се пополнува и здравствен прашалник, а она што е бизарно е што на стадионот не смеат да зборуваат.

На присутните на трибините нема да и биде дозволено навивање. На натпреварот нема да биде дозволено влез на лица под дејство на алкохол и предност ќе имаат тивките луѓе.

Маската ќе биде задолжителна за време на престојот во стадионот, а навивачите со себе можат да носат дезинфенциско средство за раце.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вајналдум: Клубот треба да се огласи за мојот договор

Играчот на Ливерпул, Жоржињо Вајналдум е во центарот на вниманието поради неговата иднина …