Дома Трансфер зона Навивачите не би му простиле: Асенсио во Барселона!?

Навивачите не би му простиле: Асенсио во Барселона!?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Како што стојат работите Марко Асенсио е блиску да си замине од Реал Мадрид, а според најавите негов нов клуб може да биде и Барселона.

„Кралевите“ сакаат да го задржат Асенсио, меѓутоа платата која му ја нудат е неприфатлива за шпанскиот спорт.

Денес каталонскиот „Спорт“ објави дека Барселона ги остварила првите контакти и се обидува да го убеди Шпанецот.

Асенсио во Реал Мадрид пристигна во 2015 година од Мајорка. Сезонава во првата полусезона на 22 натпревари во сите конкуренции беше стрелец на три гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…