Дома Фудбал Италија Навивачите на Интер скандираа: Кој не скока тој е бјанконеро…Што правеше Конте? (ВИДЕО)

Навивачите на Интер скандираа: Кој не скока тој е бјанконеро…Што правеше Конте? (ВИДЕО)

0

Aнтонио Конте ова лето го превзема Интер и засега одлично му оди со оглед на тоа дека има максимален учинок од почетокот на новата сезона во Серија А.

Интер вчера во Милано ја претстави третата гарнитура на дресови пред голем број навивачи.

Играчите и навивачите се дружеа неколку часа, а беше забележан еден интересен момент.

При претставувањето фановите на клубот од Милано ја пеаа добро познатата песна против Јувентус.

„Кој не скока, тој е бјанконеро“…Сите играчи на Интер скокаа, но Конте остана мирен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ројс среде интервју влезе во расправија со новинар: Доста ми е од твоите глупости! (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд испушти победа против Ајнтрахт во Франкфурт, а тимот кој го предводеше М…