Дома Фудбал Италија Навивачите на Интер истакнаа навредлив транспарент за Бонучи

Навивачите на Интер истакнаа навредлив транспарент за Бонучи

Фудбалерот на Јувентус, Леонардо Бонучи беше казнет со 10.000 евра поради нападот врз секретарот на Интер по голот на Санчез во италијанскиот Суперкуп.

Бонучи се спремаше да влезе во игра како еден од изведувачите на пенали, но Санчез постигна гол во 121. минута и донесе победа за Интер. Тогаш наводно поради провокација Бонучи го нападнало секретарот на Интер Моцило кој стоеше покрај него.

Со тој потег разбирливо го навлече и бесот на навивачите на Интер. Фановите на „нероаѕурите“ тоа го покажаа со транспарент на кој напишаа: Бонучи подли идиот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…