Дома Видео Навивачите на Бенфика го расплакаа Јаремчук 🎥

Навивачите на Бенфика го расплакаа Јаремчук 🎥

Неверојатна сцена беше видена вчера вечер на стадионот во Лисабон, а во главна улога беше украинскиот напаѓач Роман Јаремчук.

Овој 26-годишен фудбалер во игра влезе во 61. минута во натпреварот против Виторија Гуимараеш, а потоа видена е поддршка каква што фудбалскиот свет не памети. Комплетнјиот стадион застана на нозе и подигнаап ораки за поддршка на Украина која е нападната од Русија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Емоциите едноставно беа премногу, па украинскиот напаѓач не издржа да не пушти солзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дончиќ дели и „банани“: Го „залепи“ најдобриот играч на Оклахома 🎥

Екипата на Далас Маверикс изминатата вечер славеше победа против Охлахома и така дојде до …