Дома Видео Навивачите во Тирана гаѓаа полски фудбалер додека даваше интервју 🎥

Навивачите во Тирана гаѓаа полски фудбалер додека даваше интервју 🎥

Натпреварот помеѓу Албаниај и Полска кој се одигра во Тирана беше одбележан со инцидентот во 77. минута кога гостите стигнаа до водство.

Во тие моменти навивачите почнаа да фрлаат со шишиња полските фудбалери. Проблемите не запреа тука. После мечот во моментите додека стрелецот на голот Керол Свидерски даваше интервју некој го гаѓаше со предмет.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …