Дома Топ вести Мурињо проговори за Санчез и предизвика БУРА на Островот!

Мурињо проговори за Санчез и предизвика БУРА на Островот!

0

Вчера англиските медиуми пренесоа дека Манчестер Јунајтед се вклучил во траката за потписот на ѕвездата на Арсенал, Алексис Санчез.

Веќе денес некои медиуми пренесоа дека Чилеанецот ги договорил условите со „црвените ѓаволи“ и дека би можел да се пресели во црвениот дел од Манчестер (ОВДЕ).

На денешната пресконференција се огласи и Мурињо и со својата изјава само дополнително ги подгреа шпекулациите.

„Мислам дека не е коректно да зборуваме за играчи од други клубови. Санчез е играч на Арсенал и мислам дека не е коректно да зборувам за него“.


Следете го Sportski.mk и на


„Иако раководството на Манчестер Јунајтед не верува многу во јануарскиот преоден рок, сепак постојат играчи кои мора да се обидете да ги доведете доколку ви се укаже прилика. Се што можам да кажам е дека Санчез е феноменален играч, но е играч на Арсенал. Не можам да кажам ништо повеќе од тоа“, изјави Мурињо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди е прва ѕвезда, но „моторот“ на Интер е Брозовиќ!

Лучијано Спаелти успеа да го подигне тимот на Интер на повисоко ниво, па Икарди и дружинат…