Дома Трансфер зона Мурињо донесе засилување од Премиер лигата

Мурињо донесе засилување од Премиер лигата


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Рома го договори трансферот на Диего Љоренте од Лидс, кој доаѓа на позајмица до крајот на сезоната.

Шпанецот ќе ја засили одбраната, што беше приоритет на Мурињо во зимскиот преоден рок.

Љоренте во 2020 година за сума од 20.000.000 евра од Реал Сосиедад се пресели во Лидс, каде запиша 59 настапи.

Рома на крајот на сезоната ќе може да го откупи договорот на Љоренте за 10 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …