Дома Трансфер зона Мурињо договори големо засилување

Мурињо договори големо засилување

Рома постигна договор со дефанзивецот на Ајнтрахт, Еван Ндика, потврди новинарот Фабрицио Романо.

22-годишниот Ндика игра одлично во дресот на Ајнтрахт Франкфурт, а оваа година се етаблираше во еден од најдобрите дефанзивци во Бундеслигата.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Неговиот договор истекува на крајот на месецот и ќе замине како слободен агент, а за неговиот потпис интерес покажаа неколку европски клубови.

Рома ја победила конкуренцијата и постигнала договор со неговиот агент за 4-годишна соработка.

Трансферот ќе биде официјализиран во наредните денови откако дефанзивецот ќе ги мине лекарските прегледи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан ја сака ѕвездата на Рома

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е заинтересиран за напаѓачот на Рома, Таму Аб…