Дома Трансфер зона Мудрик експресно го напушта Челзи

Мудрик експресно го напушта Челзи


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Украинскиот фудбалер Михаило Мудрик дојде во Челзи како големо засилување во јануари и очекувања беа многу големи.

Мудрик беше на мета на многу европски гиганти, но тој избра кариерата да ја продолжи во Челзи и се вклопи во „сивилото“ на Стенфорд Бриџ.

Тој не покажа ништо од својот потенцијал и не успеа де се вклопи во Премиер лигата, па можно е експресно да го напушти Челзи.

Мудрик започна само шест првенствени натпревари како стартер во Челси од јануари и имаше еден настап во Лигата на шампионите, а не постигна ниту еден гол.

„Сините“ за него платија 70 милиони евра во јануари, а сега се спремни да го продадат и да слушнат понуди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тухел го „краде“ Даклан Рајс пред носот на премиерлигашите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец, …