Дома Видео Моќта на фудбалот: Азар и Луиз го воодушевија светот! (видео)

Моќта на фудбалот: Азар и Луиз го воодушевија светот! (видео)

0

Челзи синоќа играше протов Славија Прага, а Еден Азар и Давид Луиз ја воодушевија јавноста пред самиот меч.

Имено, двете ѕвезди на Челзи израдуваа еден мал фан, кој е болен од рак и му подарија дрес од лондонскиот клуб.

Малиот фан беше пресреќен, а оваа ситуација уште еднаш покажува колкава моќ има фудбалот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Роналдо се огласи на Инстаграм откако го постигна 700. погодок во кариерата

Фудбалерите на Португалија синоќа беа поразени во гости против Украина со 2:1, а натпревар…