Дома Трансфер зона Монца на Берлускони купува играч од Реал Мадрид

Монца на Берлускони купува играч од Реал Мадрид

Новиот члеј на Серија А, Монца продолжува да се засилува пред почетокот на новата сезона.

Клубот, кој е во сопственост на поранешниот газда на Милан, Силвио Берлускони, покажа интерес за напаѓачот на Реал Мадрид, Борха Мајорал.

25-годишниот Шпанец не успеа да се наметне во „кралскиот“ клуб и минатата сезона играше како позајмен во Рома и Гетафе.

Монца сега преговара за неговите услуги сака да го донесе на позајмица со право на откуп, а Галиани е во одлични односи со „кралскиот“ клуб.

Берлускони е на чело на Монца од 2018 година, а откако клубот стигна до Серија А, сега има големи амбиции за следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој …