Дома Фудбал Италија Монтела: Загубата на Монтоливо е ненадоместлива!

Монтела: Загубата на Монтоливо е ненадоместлива!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Винченцо Монтела добро ја започна авантурата во Милан и со „росонерите“ има добар старт на сезоната со оглед на квалитетот на тимот со кој располага.

Меѓутоа, голем удар за „росонерите“ ќе биде загубата на Монтоливо, кој според Монтела е незаменлив во тимот на Милан.

„Монтоливо е незаменлив во нашиот тим. Тој е наш капитен и многу е важен и на теренот и во соблекувалата. Неговота повреда не направи тажни сите, бидејќи беше во одлична форма и еден од најважните играчи во тимот“, истакна Монтела.

„Во тимот немаме друг фудбалер со такви карактеристики, па ќе мора да донесеме негова замена во јануари. Имам голема доверба во Локатели, но тој е премногу млад и не сака да ставам голем притисок врз него“, додаде Монтела.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тренерот на Дортмунд низ солзи: Ова не е фер!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Борусија Дор…