Дома Трансфер зона Монако ја одреди цената за својата ѕвезда, Челзи и Ливерпул фаворити

Монако ја одреди цената за својата ѕвезда, Челзи и Ливерпул фаворити

Монако ја постави цената за играчот за врска и француски репрезентативец Орелиан Чаумени, пренесува „Калчомеркато“.

Клубот од „кнежевството“ за 21-годишниот Чуамени бара 34 милиони фунти.

Чуамени минатата сезона се наметна во тимот на Монако, а оваа сезона игра одлично и веќе дебитира за француската репрезентација.

Играчот за врска ова лето беше на мета на Манчестер Јунајтед, но трансферот не се реализира.

Меѓутоа, Челзи и Ливерпул во моментов покажуваат најконкретен интерес и се сметани како фаворити за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Би-Би-Си тврди: Јунајтед конечно му дал дозвола на Роналдо да замине

Манчестер јунајтед има лош почеток на новата сезона, откако избраниците на тренерот Ерик Т…