Дома Топ вести Модриќ се договори со Милан

Модриќ се договори со Милан

Лука Модриќ ова лето може да го напушти Реал Мадрид, а италиајнските медиуми тврдат дека е блиску до трансфер во Милан.

Имено, дирекорот на Милан, Звонимир Бобан синоќа во хотелот „Four Seasons“ одржал средба со Владо Лемиќ, менаџерот на Лука Модриќ.

На средбата биле договорени сите детали, Модриќ прифатил две годишен договор за 7,5 милиони евра по сезона, со опција за уште една година.

Реал е во потрага по двајца фудбалери за врска, веќе го договори Ван де Бек, кој треба да биде замена за Хрватот, па е спремен да му дозволи на Модриќ да замине.

33-годишниот плејмејкер има уште една година од договорот, па Милан би требало да плати обештетување не поголемо од 20 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Младите кошаркари и кошаркарки денес ги добија групите

Денес младите кошаркари и кошаркарки ги добија противниците за европските првенства во три…