Дома Фудбал Модриќ на тренинг изведе мајсторија во стилот на Кварезма ?

Модриќ на тренинг изведе мајсторија во стилот на Кварезма ?

Реал Мадрид судејќи според се ќе му понуди нов договор.

Модриќ и понатаму игра во добра форма, а сега Реал објави видео од една негова мајсторија на тренинзите. Хрватот доби една топка и со надворешниот дел од копачката мајсторски ја смести топката во мрежата.

Ваквите удари секогаш ќе не потсетуваат на Португалецот, Рикардо Кварезма.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Привремениот претседател на Барса: Ќе го продадев Меси за да решат проблемите

Привремениот претседател на Барселона, Карлес Тускетс истакна дека тој би го продал Лионел…