Дома Трансфер зона Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Лука Модриќ ова лето  остана во Реал Мадрид, но повеќе не е недопирлив во тимот на „кралевите“ и почнаа критики на негова адреса.

Поради тоа Хрватот би можел уште во јануари да ја промени средината, а силен интреес за него покажува Интер Мајами.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Клубот од МЛС лигата може да достави понуда веќе во јануари, кога ќе биде последна шанса за „кралскиот клуб“ да добие трансферна сума, бидејќи договорот на играчот истекува следното лето.

Интер Мајами ова лето донесе неколку ѕвезди во тимот како Меси, Бускетс и Алаба, па сега го сака и Модриќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Јувентус го сакаат Вернер

Тимо Вернер не добива голема минутажа во Лајпциг, па се очекува во јануари да направи тран…