Дома Топ вести Модриќ го „пецна“ Пике: Сега ќе почнете да плачете

Модриќ го „пецна“ Пике: Сега ќе почнете да плачете

Реал Мадрид и Барселона синоќа одиграа фантастичен натпревар, кој на крајот им припадна на „кралевите“ со 2:1.

На крајот од мечот, Жерард Пике, кој не играше синоќа, протестираше до судијата Манзан поради некои одлуки.

Пред тоа, Пике вчезе во расправија со Лука Модриќ, кој го „пецна“ дефанзивецот на Каталонците

„Чекате да започнете да плачете, а …“, рече Модриќ.

„Но, човеку, четири минути …“ одговори Пике.

„А колку сакаш ти?“, беше одговорот на Модриќ.

По тоа тие се ракуваа, по што Пике отиде кај судиите, а Модриќ отиде во соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…